www.vopr.cz
vopr s.r.o. infolinka + 420 603 809 532
Drobečková navigace

Úvod > Automatizace, měření, regulace > jak to probíhá

montáž regulace ETATHERM v rodinném domku :

1. Prohlídka objektu : soupis všech topných těles a zejména jejich ventilů dle typů, prohlídka kotle a zjištění možnosti připojení výstupu na ovládání kotle, zjištění možností, kudy lze vést kabelové trasy. Systém rozvodů kabelem SYKY má obvykle shodnou strukturu jako topenářské rozvody. Šikovní majitelé domků využívají možnosti uspořit na ceně montáže a některé přípravné práce provedou sami např. vyvrtání stěn, protažení kabelů dle pokynů. Používaný kabel SYKY je tenký, bílý a lze ho uložit nejrůznějšími způsoby, není nutné ani lištovat, ani zasahovat pod omítku apod. Zjistíte, že rozvody pro tuto regulaci mohou být "bezbolestné" a naprosto šetrné k vašemu interiéru. Konzultujeme společně využití místností, stanovíme která tělesa v kterých místnostech je vhodné časově řídit. Dohodneme si také nejvhodnější místo pro umístění řídící jednotky jako např. blízko PC, routeru, kotle apod.

Následuje zpracování cenové kalkulace - cenovou kalkulaci zpracujeme během několika dnů "případně i hodin" celá tato návštěva je bezplatná a trvá cca 1 hod.

Je-li vzdálenost do místa nad 20km od Plzně účtujeme jen minimální dopravné 5,- Kč/km a jen tehdy, když se akce nerealizuje. V tomto případě trvá návštěva déle ale zpracujeme vám nabídku na místě během cca 1 hod.

2. Montáž kabelů provede 1 nebo 2 technici (dle složitosti rozvodů) u svépomoci stačí vždy 1 technik. Práce trvá cca 1 pracovní den pro 10 - 15 hlavic. Svépomocí dokážete ušetřit až polovinu ceny za montáž.

3. Druhý pracovní den proběhne osazení prvků regulace, adresování, oživení, připojení k PC a kotli. Pro montáž internetového připojení regulace přes WEB server je nutná součinnost s místním správcem sítě, administrátorem nebo poskytovatelem připojení. Na závěr vám systém předvedeme formou školení obsluhy a nastavíme výchozí tepelně časové programy pro důležité místnosti v domě. Záruční lhůtu poskytujeme stejně jako výrobce 24 měsíců. Servis poskytujeme v topné sezoně obvykle do 48 hodin. Při montáži v jarních a letních měsících se záruka prodlužuje o počet měsíců, zbývajících do nejbližší topné sezony.

vopr