Drobečková navigace

Úvod > MaR, PLC automatic

Automatizace, regulace vytápění

Programování PLC a dotykových displejů, modernizace manuálně ovládaných strojů  a zařízení, implementace čidel poloh, elektrických a fyzikálních veličin.

Navrhneme dle vašeho zadání a parametrů softwarovou aplikaci, vybereme a implementujeme vhodná čidla nejrůznějších fyzikálních veličin včetně návrhu a Kla soft 01.jpgvýroby vhodných držáků pro automatické řízení strojů a zařízení /viz 3D služby/. Grafické i obrazové znázornění provozníchHRA di 1.jpg hodnot, parametrů, veličin, stavů, ovládání s ovládáním a parametrováním dotykovými disleji. Pracujeme se systémy Schneider electric řada Modicon, panely Magelis, systém inteligentních relé Zelio, touch panely Weintek apod. Používáme firemní programovacích jazyky SoMachineBasic, VijeoDesigner, ZelioSoft nebo EasyBuilder.

 

 

HRA di 2.jpg

Regulace vytápění

Insatalace a servis individuálně řízené regulace vytápění jednotlivých místností českým systémem od ETATHERM Litovel

  • Chtěli byste snížit spotřebu tepla ve svém bytě, domku nebo jiných objektech ?
  • Chcete si dopřát tepelnou pohodu nezávisle na vnějších i vnitřních vlivech ??
  • Chtěli byste vytápět různé místnosti na různé teploty v různých časových úsecích ???

 

Individuální regulace vytápění jednotlivých místností - programově řízená regulace vytápění ETATHERM dokáže uspořit až 35% tepla

Regulace vytápění je vhodná pro:

  • byty, rodinné domy, vily
  • ordinace, nemocnice a dalších zdravotnická zařízení
  • kanceláře, administrativní a víceúčelové budovy
  • školy, mateřské školy
  • hotely, penziony, horské chaty...

Odkaz: www.etatherm.cz

Časté otázky:

1. Musí být připojený počítač trvale v provozu ?

Systém nesoučasné regulace ETATHERM řídí jen řídící jednotka a celý systém má trvalou spotřebou el. energie cca 10W. Trvalý provoz připojeného PC slouží jen k provádění změn topných programů a teplot, pro každodenní chod regulace není potřeba. 

Nesoučasná regulace znamená : v jednom topném systému může mít každá místnost jiné teploty a jiný časový program. 

2. Jaké má výhody kabelový systém, když existují také bezdrátové ?

V porovnání s bezdrátovými systémy je tento naprosto spolehlivý bez možnosti vnějšího rušení a hlavně bez časté výměny či nabíjení drahých baterií

3. Lze požít regulaci ke kotlům na tuhá paliva ?

Ano, regulace je vhodná i ke kotlům na tuhá paliva. Zde je vhodné zálohovat napájení řídící jednotky a oběhového čerpadla pomocí UPS

4. Dá se ovládat teplovodní či elektrický bojler ?   Možnost řízení teplovodního či elektrického bojleru je k dispozici

5. Jsou k dispozici okenní kontakty ? Ano, lze připojit k hlavicím a zabránit tak ztrátám tepla při déle trvajícím větrání

6. Jak se spíná kotel ?  

Důležité místnosti v domě spouštějí a vypínají kotel. Místnost s nedosaženou teplotou se krátkodobě stává místností referenční a kotel sepne. Jiné místnosti přetápěny nebudou, protože jejich hlavice zareaguje a přiškrtí či zavře

7. Je možná kombinace termostatických a programovatelných hlavic ?

Ano je dokonce vhodná. V tomto případě doporučujeme osadit místnosti obytné (kuchyně, obývací, ložnice, pokoje, pracovny a také koupelny ...) hlavicí elektronickou a chodby, sklady, WC, verandy, garáže, sklepy termostatickou hlavicí.

 

Montáž regulace ETATHERM v rodinném domku :

ETHregsyst.jpg1. Prohlídka objektu : soupis všech topných těles a zejména jejich ventilů dle typů, prohlídka kotle a zjištění možnosti připojení výstupu na ovládání kotle, zjištění možností, kudy lze vést kabelové trasy. Systém rozvodů kabelem SYKY má obvykle shodnou strukturu jako topenářské rozvody. Šikovní majitelé domků využívají možnosti uspořit na ceně montáže a některé přípravné práce provedou sami např. vyvrtání stěn, protažení kabelů dle pokynů. Používaný kabel SYKY je tenký, bílý a lze ho uložit nejrůznějšími způsoby, není nutné ani lištovat, ani zasahovat pod omítku apod. Zjistíte, že rozvody pro tuto regulaci mohou být "bezbolestné" a naprosto šetrné k vašemu interiéru. Konzultujeme společně využití místností, stanovíme která tělesa v kterých místnostech je vhodné časově řídit. Dohodneme si také nejvhodnější místo pro umístění řídící jednotky jako např. blízko PC, routeru, kotle apod.

Následuje zpracování cenové kalkulace - cenovou kalkulaci zpracujeme během několika dnů "případně i hodin" celá tato návštěva je bezplatná a trvá cca 1 hod.

Je-li vzdálenost do místa nad 20km od Plzně účtujeme jen minimální dopravné 5,- Kč/km a jen tehdy, když se akce nerealizuje. V tomto případě trvá návštěva déle ale zpracujeme vám nabídku na místě během cca 1 hod.

2. Montáž kabelů provede 1 nebo 2 technici (dle složitosti rozvodů) u svépomoci stačí vždy 1 technik. Práce trvá cca 1 pracovní den pro 10 - 15 hlavic. Svépomocí dokážete ušetřit až polovinu ceny za montáž.

3. Druhý pracovní den proběhne osazení prvků regulace, adresování, oživení, připojení k PC a kotli. Pro montáž internetového připojení regulace přes WEB server je nutná součinnost s místním správcem sítě, administrátorem nebo poskytovatelem připojení. Na závěr vám systém předvedeme formou školení obsluhy a nastavíme výchozí tepelně časové programy pro důležité místnosti v domě. Záruční lhůtu poskytujeme stejně jako výrobce 24 měsíců. Servis poskytujeme v topné sezoně obvykle do 48 hodin. Při montáži v jarních a letních měsících se záruka prodlužuje o počet měsíců, zbývajících do nejbližší topné sezony.

Odkazy

PLC, PAC kontroléry
Pokročilejší HMI panely
Kompaktní chytré relé
www.weintek.cz